S večerašnje utakmice - Avaz
S utakmice na Koševu - Avaz
+18

28.4.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 29. kola Wwin lige BiH koji na stadionu Asim Ferhatović Hase igraju stari rivali Sarajevo i Velež.

Sarajevo - Velež 3:0 (Oliveira 1', Čataković 62', Hasić 90+3')

FT - Kraj utakmice!

90+3' - GOOOOOOOOL! Hasić kažnjava promašaje Veleža i stavlja "tačku na i". Kjeremeh je upisao drugu asistenciju večeras.

90' - Tri minute nadoknade.

90' - Velika šansa za Velež! Haskić je dobio loptu od Šikala, ali s nekih 11 metara šutira preko prečke.

82' - Nema gola! Ilijev je pročitao namjeru Hrkaća i odbranio mu penal!

81' - Penal! Kapetanović ga je skrivio u duelu s Mlinarićem i za to zaradio žuti karton. Izvest će ga Hrkać.

80' - Čataković je imao još jednu priliku, ali se nije najbolje snašao pred golom Veleža. Sada je ustupio svoje mjesto Mehmedoviću.

74' - Period kada nema mnogo uzbuđenja, Ilijev je zaradio karton kod domaćih.

70' - Ponovo mijenja gostujući trener. Sada je Pecu zamijenio Mlinarić.

68' - Prilika za Sarajevo! Čataković je istrčao kontru, bio oči u oči s Hadžikićem koji odlično brani.

64' - Peco je pokušao sada atraktivno, ali nije bio precizan.

62' - GOOOOOOOOOL! Sarajevo je udvostručilo prednost, a asistenciju Kjeremeha iskoristio je Čataković koji igra sjajno u proljetnom dijelu sezone.

61' - Trostruka izmjena i u Veležu. Džafić, Čaić i Dino Halilović idu van igre, a mijenjaju ih Šikalo, Haskić i Emir Halilović.

53' - Prve izmjene u domaćem timu. Kjeremeh, Julardžija i Hasić mijenjaju Oliveiru, Mustafića i Anđušića.

52' - Pršeš je sada požutio nakon faula kojim je prekinuo opasan napad Sarajeva.

48' - Po karton na obje strane. Matanović je dobio javnu opomenu zbog prekršaja, a Suljić jer je prigovarao.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme, nije bilo izmjena.

+15

HT - Kraj prvog dijela.

45' - Minut nadoknade u prvom poluvremenu.

40' - Uzbuđenja su se preselila na tribine. Horde zla napuštaju utakmicu.

30' - Sada je Anđušić pokušao, ali golman Veleža je ponovo na visini zadatka.

24' - Šansa za Sarajevo! Čataković je uspio smiriti dubinsku loptu, ali odbranio je Hadžikić.

19' - Po žuti karton na obje strane. Mustafić je požutio zbog prekršaja kod domaćih, a Džafić kod gostiju nakon prigovora.

14' - Oliveira je sada pokušao. Šutirao je sa nekih 16 metara od gola, ali odbranio je to Hadžikić.

7' - Korner za domaće koji su mnogo bolji rival na otvaranju ovog susreta.

5' - Trener Veleža Klafurić je zaradio žuti karton zbog burnih protesta. On je smatrao da je nad Halilovićem napravljen faul prije gola Sarajeva.

1' - GOOOOOOOOL! Kakav početak derbija, Sarajevo je povelo nakon svega 42 sekunde igre!

Čataković je prošao po desnoj strani, uposlio je Oliveiru koji se dobro snalazi pred golom Veleža i daje gol za 1:0.

Uoči utakmice na Koševu - Avaz
+5

1' - Počela je utakmica!

Poznati su i početni sastavi za duel koji se igra od 20:45. Ovo su igrači za koje su se odlučili treneri Simon Rožman i Dean Klafurić.

Sarajevo: Iliev, Matanović, Čataković, Oliveira, Beganović, Soldo, Kapetanović, Čelik, Anđušić, Đuričković i Mustafić.

Na klupi su Rogić, Duraković, Mehmedović, Penjaranda, Kjeremeh, Duljević, Hasić, Julardžija i Radović.

Velež: Hadžikić, Šturm, Zvonić, Hrkać, D. Halilović, Pršeš, Čaić, Vehabović, Suljić, Peco i Džafić.

Klafurić je među rezervama ostavio Nanića, Domića, Jogunovića, Mlinarića, Kuku, Šikala, E. Halilovića, Puceta i Haskića.

Pravdu na ovoj utakmici dijelit će sudija Antoni Bandić iz Gruda.

Ovo je duel trećeplasirane i četvroplasirane ekipe Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Velež ovu utakmicu dočekuje sa 3. pozicije s 49 bodova, dok je Sarajevo mjesto ispod sa sedam bodova manje.