NJEMAČKI ČUVAR MREŽE

Nojer otkrio zbog čega je primio gol protiv Reala: "Nisam očekivao da će biti krtičnjak na travi"

"Kraljevi" su konstantno napadali tokom cijelog meča, pa je Manuel imao pune ruke posla

Manuel Nojer. PlatformaX

R. K.

10.5.2024

Real Madrid je u sjajnoj utakmici na Santiago Bernabeu savladao Bajern iz Minhena u uzvratnom meču polufinala Lige prvaka sa 2:1, te sa ukupih 4:3 prošao u finale.

Bajern je poveo odličnim golom Alfonsa Dejvisa (Alphonso Davies) u 68. minuti, a Real je okrenuo golovima Hoselua (Joselu) u 88. i 91. minuti.

"Kraljevi" su konstantno napadali tokom cijelog meča, pa je Manuel Nojer (Neuer) imao pune ruke posla.

Spašavao je svoju ekipu sve do 88. minut, kada je Vinisijus (Vinicius) šutirao, a lopta se nezgodno odila od teren, to njemački golman nije mogao hvatati, Hoselu je nakon toga natrčao i zabio.

Kod drugog gola Nijemac ništa nije mogao, jer je Hoselu bio usamljen na drugoj strani gola te je s lakoćom zakucao loptu u mrežu.